W dzisiejszym wpisie przybliżymy naszym klientom historię marki, z którą współpracujemy od lat. Piszemy (i mówimy) o tym z dumą, ponieważ jakość tkanin Holland and Sherry nie bez powodu cieszy się sławą na całym świecie. Z ubrań uszytych z materiałów od cenionego, brytyjskiego producenta chętnie korzystają aktorzy, celebryci, rodziny królewskie oraz miłośnicy krawiectwa miarowego. Poznaj pięć ciekawych faktów na temat tej marki!

1. Firma działa na rynku od 1836 roku. Została założona przez Stephena George’a Hollanda oraz Fredericka Sherry’ego, którzy na pierwszą siedzibę swojej działalności wybrali Londyn. Budynek przy 10 Old Bond Street, w którym założono firmę, istnieje do dziś. Obecnie główna siedziba firmy nadal mieści się w stolicy Wielkiej Brytanii, jednak swoje oddziały ma na całym świecie.

2. Spersonalizowane nadruki układające się np. w paski na garniturze, to nie lada gratka dla osób ceniących modę. Holland and Sherry jest firmą, która wprowadziła takie rozwiązanie jako pierwsza na świecie. Signature cloth, bo tak zostało nazwane to rozwiązanie, można obserwować np. na czerwonym dywanie, ponieważ kreacje gwiazd często zostają personalizowane właśnie w ten sposób.

3. Z tkanin dostarczonych przez Holland and Sherry korzystają najbardziej prestiżowe domy mody na świecie. W kolekcjach sygnowanych logiem Chanel, Ives Saint Laurent czy Givenchy można dopatrzyć się materiałów pochodzących od wspomnianego producenta.

4. Wzornictwo oraz kolorystyka pojawiająca się w katalogach Holland and Sherry stanowi inspirację dla krawców na całym świecie. Firma w swoich kolekcjach chętnie wykorzystuje mieszankę kaszmiru, wełny merino czy gostwyck. Choć wspomniane materiały są wyjątkowo miłe w dotyku, to w szczególności ta ostatnia cieszy się dużym uznaniem. Jest uważana za materiał pochodzący od owiec hodowanych w najlepszych warunkach.

5. W naszej pracowni krawieckiej najczęściej wykorzystujemy tkaniny od Holland and Sherry do uszycia garniturów męskich oraz płaszczy zimowych. Te piękne materiały stanowią doskonałą bazę do stworzenia stroju o formalnym i eleganckim wyglądzie. Naturalna wełna czy kaszmir są także doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zapewnienie właściwej temperatury.

Choć o tkaninach możemy opowiadać wiele, najlepiej jest zobaczyć je na własne oczy. Jeśli chcesz, aby w Twojej garderobie pojawiła się garsonka, garnitur czy płaszcz uszyty z tkanin ubraniowych od Holland and Sherry, zapraszamy do odwiedzenia naszej pracowni krawieckiej. Na miejscu posiadamy wiele próbników materiałów, sprowadzamy je także na specjalne zamówienie naszych klientów.

 

 

 

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *