W trakcie naszej kilkudziesięcioletniej pracy wielokrotnie pomogliśmy pannom młodym wyglądać w dniu ślubu najpiękniej. Pytania związane z sukniami ślubnymi są nam często zadawane, dlatego na naszej stronie internetowej poruszaliśmy ten temat, m.in. we wpisie blogowym: Dlaczego warto uszyć suknię ślubną w pracowni krawieckiej?

Postanowiliśmy poruszyć kilka kwestii, które często poruszają panie planujące w najbliższym czasie stanąć na ślubnym kobiercu. Zapraszamy do lektury!

1. Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej u krawcowej w Bydgoszczy?

Warto wiedzieć, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Cena uzależniona jest w dużej mierze od materiałów, z jakich ma zostać uszyta kreacja. Nie zawsze udaje się to oszacować np. na podstawie zdjęcia. Owszem, w wielu przypadkach jest to możliwe, ale w przypadku autorskich projektów, może być to utrudnione. Dzieje się tak m.in. z powodu ceny materiałów, z jakich korzystamy w pracowni. Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że pracujemy na wysokogatunkowych tkaninach, jednak w przypadku uszycia sukni ślubnej osobną kwestią pozostają także koronki. Sprowadzamy je m.in. z Włoch czy Portugalii i są przez nas często używane np. do obszycia rękawów czy talii. Zdarza się także, że to właśnie koronka bywa podstawą projektu, ponieważ modne są suknie ślubne czy dodatki (np. bolerko) w stylu boho. Wiele rodzajów tkanin oraz koronek jesteśmy w stanie pokazać w naszej pracowni, dlatego jeśli chce się doprecyzować kosztorys, warto nas odwiedzić. Na podstawie wybranych materiałów i projektu, będziemy w stanie przybliżyć koszt uszycia sukni ślubnej.

2. Czy szyjecie suknie wieczorowe dla druhen i mamy panny młodej?

Tak, podejmujemy się takich zleceń. Dzięki eleganckim kreacjom uszytym dla najbliższych orszak ślubny będzie prezentował się szczególnie i z pewnością przykuje uwagę każdego gościa.

3. Ile trzeba czekać na uszycie sukni ślubnej?

Podobnie jak w przypadku pierwszego pytania, nie jesteśmy w stanie udzielić takiej odpowiedzi bez poznania szczegółów. Warto wiedzieć, że na proces wpływa m.in. ilość przymiarek. Są projekty, przy których wystarczą dwa spotkania, ale bywają także bardziej skomplikowane realizacje. Przymiarki mogą być wymagane np. jeśli w międzyczasie zmienią się wymiary panny młodej. Należy wziąć takie czynniki pod uwagę i zarezerwować sobie czas na przymiarki, zwłaszcza jeśli nie mieszka się w Bydgoszczy, tylko np. w Toruniu, Osielsku czy Świeciu. Samo uszycie przez krawcowe kreacji trwa kilka tygodni. Do tego należy doliczyć wspomniane spotkania na przymiarki, czas na sprowadzenie tkaniny na zamówienie czy dobór materiałów na miejscu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla przyszłej panny młodej jest skontaktowanie się z nami na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością.

4. Odebranie gotowej sukni ślubnej

Ostatnim, najprzyjemniejszym etapem dla panien młodych jest odebranie gotowej kreacji z naszego salonu. Zalecamy, żeby suknia ślubna została odebrana na trzy lub dwa tygodnie przed uroczystością, ponieważ taki termin daje możliwość wprowadzenia awaryjnych poprawek takich jak np. zwężenie czy poszerzenie.

Dla naszego zespołu ogromną radością jest móc być częścią tak wspaniałego wydarzenia, jakim jest ślub. Dokładamy wszelkich starań, by kreacje opuszczające nasz salon były niezapomnianymi sukniami, które nie zostaną zapomniane przez długi czas.

suknia ślubna