Trudno wyobrazić sobie inscenizację bitwy czy życia codziennego minionych epok, bez odpowiednich kostiumów. To one są jednym z elementów przyciągających uwagę obserwatorów, pomagających w przybliżeniu specyfiki odgrywanych czasów. Takie elementy garderoby są nie do kupienia w sklepach, dlatego w ramach naszych usług proponujemy uszycie na zamówienie strojów historycznych do inscenizacji bitew czy rekonstrukcji.

Jak szyjemy odzież historyczną?

Dzięki posiadaniu rozbudowanego zaplecza technologicznego i przede wszystkim, utalentowanym osobom, które u nas pracują, jesteśmy w stanie odtworzyć odzież z każdej epoki historycznej. Żebyśmy mogli zrealizować takie zamówienie niezbędne będzie dostarczenie odpowiedniej dokumentacji takiej jak rysunki czy zdjęcia. Interesuje Cię średniowieczna koszula wiązana a może tunika z okresu krucjat? Z najwyższą starannością wykonamy ubranie, dzięki któremu będzie można poczuć się jak osoba żyjąca w dawnych latach.

Akcesoria do bitew i rekonstrukcji

Aby wiernie oddać czasy, w rekonstrukcjach potrzebne są także odpowiednie akcesoria. Na zamówienie szyliśmy m.in. pokrowce na szable czy zdobione kołnierze ze sztucznego i naturalnego futra. Nie można zapomnieć także o okryciach głowy, trudno wyobrazić sobie rycerza bez odpowiedniego czepca pod hełm czy niewiastę bez welonu z przepaską.

Pasjonaci rekonstrukcji historycznych oraz LARPów to osoby, z którymi regularnie pracujemy. Cieszymy się, że doceniają oni kunszt oraz staranne wykonanie każdego kostiumu. Jeśli szukasz możliwości zamówienia na wymiar odzieży historycznej, zachęcamy do kontaktu.