W szafie każdego mężczyzny, któremu zależy na dobrej prezencji, powinien znaleźć się przynajmniej jeden komplet eleganckich ubrań. Bazą takiego zestawu zawsze jest garnitur, który przydaje w wielu życiowych sytuacjach. Panowie, którzy pracują w miejscu, w którym obowiązuje dress code, będą używać spodni do garnituru i marynarki każdego dnia. Jednak nawet jeśli nie jest się zatrudnionym w branży o takiej specyfice, przynajmniej kilka razy w roku jest okazja do tego, żeby włożyć garnitur. Może być to na potrzeby dobrego zaprezentowania się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej czy spotkania biznesowego. Spotkania rodzinne z okazji świąt lub ślubu również wymagają włożenia tego odświętnego stroju. Garnitur przydaje się także młodym mężczyznom np. w trakcie zdawania egzaminów maturalnych czy na studiach.

Dlaczego warto uszyć garnitur u krawca?

Nie będzie przesadą, jeśli nazwie się uszycie na miarę marynarki czy spodni, inwestycją. Będzie to ubiór dopasowany w 100% do upodobań oraz wyglądu klienta. Wielokrotnie podkreślamy fakt, że korzystamy z tkanin od najlepszych europejskich producentów takich jak m.in. Holland and Sherry. Przekłada się to na elegancki wygląd ubrania oraz na jego jakość. Jest ona nieporównywalna z gotowymi strojami sklepowymi. Na miejscu posiadamy szeroki wybór materiałów takich jak wełna z dodatkiem kaszmiru, tweed czy len. Miłośnicy oryginalnych rozwiązań znajdą w naszej pracowni tkaniny o intrygujących fakturach, wzorach oraz kolorach. Spersonalizujemy garnitur o oryginalną podszewkę czy guziki. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest także możliwość ingerencji w pracę krawca, dzięki czemu będzie można stać się właścicielem ubrania, o jakim się marzyło.

Garnitury formalne

Zdarzają się także i takie okazje, kiedy połączenie marynarki ze spodniami, nie będzie rozwiązaniem wystarczająco formalnym. Na wyjątkowe okazje, takie jak przyjęcia wieczorowe, warto włożyć frak. Sprawdzi się on na okazje takie jak uroczystość wręczenia nagrody lub orderu, wyjście do opery czy bal (np. sylwestrowy). Frak z czarnej wełny, uszyty na zamówienie, to ubiór, który z pewnością wywoła u innych wrażenie, że mają do czynienia z osobą szykowną i elegancką. Na wieczorne uroczystości szyjemy także smokingi (dinner jacket, black tie). Mężczyznom udającym się na uroczystości odbywające się w ciągu dnia polecamy skorzystać z usług krawca, który uszyje żakiet wraz z kamizelką i spodniami. Taki komplet będzie idealnym rozwiązaniem np. na ważne uroczystości odbywające się przed zapadnięciem zmroku takie jak np. ślub.

Garnitury uszyte na miarę (bespoke)

Skorzystanie z usług naszej bydgoskiej pracowni krawieckiej wiąże się także z ogromną precyzją wykonania takiego stroju. Każdy szew, zamek, kieszeń zostaną wszyte przez mistrza krawiectwa. Dzięki zastosowaniu takiej techniki oraz przy odpowiednim dbaniu o ubranie, komplet formalny będzie mógł służyć nawet przez kilka sezonów. Zapraszamy na umówienie się na przymiarki, w trakcie których będzie okazja do porozmawiania na temat konstrukcji wykroju czy wyboru materiału.