Odzież sakralna to niezwykle istotny element pracy każdego duchownego. Dlatego wśród grona naszych klientów nie brakuje księży, którzy chcą pełnić posługę kapłańską w dobrze leżących sutannach czy ornatach. Podejmujemy się takich zleceń regularnie. Mając na uwadze, jak istotna jest oprawa mszy dla wiernych, dokładamy wszelkich starań, aby uszyta w naszej pracowni krawieckiej odzież sakralna była najwyższej jakości.

Czym cechuje się odzież sakralna szyta na zamówienie?

Jest ona wykonana z trwałych materiałów, specjalnie projektowanych na potrzeby tego rodzaju szat. Ponadto, wyróżniają się starannym wykończeniem. Dzięki takiej oprawie osoby duchowne mogą w sposób godny sprawować swoją posługę. Jesteśmy w stanie uszyć szaty liturgiczne w każdym rozmiarze oraz kolorystyce liturgicznej. Szyjemy także stroje dla ministrantów, lektorów oraz istotne podczas uroczystych wydarzeń elementy dekoracyjne takie jak sztandary czy chorągwie. Posiadamy zaplecze techniczne niezbędne do wykonania haftu komputerowego czy naszywania aplikacji. Wielokrotnie otrzymywaliśmy od parafii z całej Polski zamówienia na alby czy komże, które zrealizowaliśmy sprawnie oraz terminowo.

Szaty dla duchownych na wymiar

W naszej pracowni krawieckiej w Bydgoszczy korzystamy z wysokogatunkowych tkanin sprowadzanych z całej Europy, żeby szaty dla duchownych prezentowały się w sposób dostojny oraz elegancki. Dbamy także o to, aby były one wygodne w użytkowaniu, nie krępowały ruchów oraz przepuszczały powietrze. Uszyte przez nas szaty dla księży są tworzone przez doświadczonych krawców, dzięki czemu zachowują wytrzymałość przez dłuższy czas. Atutem naszej firmy jest także to, że jesteśmy otwarci na autorskie pomysły ornatów czy kap, które z chęcią realizujemy. Ponadto od wielu lat współpracujemy z parafiami zamawiającymi u nas alby komunijne dla dzieci. Dostarczamy dzieciom przystępującym do sakramentu starannie wykończone alby oraz dodatki do nich takie jak m.in. cingulum czy torebki na książeczkę do nabożeństwa. Zapraszamy do telefonicznego umówienia się na przymiarki w naszej bydgoskiej pracowni.