W związku z wybuchem epidemii COVID-19, branża krawiecka została postawiona przed ogromnym wyzwaniem. Na rynku brakuje środków ochronnych jednorazowego użytku, więc wielu krawców rozpoczęło szycie maseczek we własnych pracowniach. Pracownicy Kreacji zasiedli do maszyn, a szycie maseczek stało się elementem tej nowej, trudnej codzienności. W poniższym wpisie przybliżamy powody, dla których warto je nosić.

Przed czym chronią maseczki na twarz?

Jeżeli ma się kaszel lub katar, skorzystanie z tego środka ochronnego pozwoli na ograniczenie cząsteczek wirusa, które pod wpływem kichnięcia lub kaszlu są rozpylane w powietrzu. W Europie epidemiolodzy oraz politycy z krajów takich jak Słowacja, Austria czy Czechy postanowili wprowadzić nakaz noszenia tego rodzaju środków ochronnych w miejscach publicznych. Amerykańska agencja rządowa Centers for Disease Control and Prevention w swoim oświadczeniu zwróciła uwagę na to, że maseczki jednorazowe z filtrem warto zachować dla służb medycznych, dla których tego typu produkty powinny być dostępne. We wspomnianym oświadczeniu podkreślono także zalety masek materiałowych. Są one wykonane z tkanin dostępnych w sklepach, a szycie takich maseczek nie zabiera dużo czasu.

Gdzie można kupić maseczki w Bydgoszczy?

Osoby, które nie dysponują maszyną do szycia, mogą zdecydować się na zakup maseczek materiałowych. Klienci korzystający z naszych usług pytali o taki produkt, dlatego zdecydowaliśmy się na jego wprowadzenie. Nie są to zlecenia, które nasz zespół wykonuje na co dzień, jednak zgodnie z filozofią naszej firmy chętnie podejmujemy się różnorodnych wyzwań. Środki ochronne, które szyjemy, są wykonane z materiałów takich jak tetra czy bawełna. Zaleca się, by były one prane po każdym użyciu, można je także prasować. Z uwagi na obecną sytuację, w przypadku zamawiania tego produktu, najbezpieczniej jest skontaktować się z pracownikami Kreacja Studio z Bydgoszczy pod numerem telefonu +48 52 321 12 15 i ustalić szczegóły na temat terminu odbioru zamówienia w samym centrum miasta. Jednocześnie warto mieć na uwadze to, że przyjmujemy tego rodzaju zlecenie obejmujące minimum 10 sztuk maseczek. Jako firma mamy także możliwość wystawienia faktury.

Wprowadzone środki ostrożności mają służyć jak najszybszemu powrotowi do normalności. Z tego także powodu zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego, a także wirtualnego poprzez formularz kontaktowy umieszczony na dole naszej strony internetowej. Jesteśmy także do Państwa dyspozycji na portalu Facebook, gdzie regularnie są publikowane treści na temat mody czy krawiectwa.

maseczka ochronna

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *